#BibliaKultúra

Szöveg mögött - Kövek alatt

A feminista bibliaértelmezés története és céljai
A feminista bibliaértelmezés története és céljai
Dr. Sarah Shectman írása

A feminista bibliaértelmezés nem pusztán a nőkről szóló szövegekre irányul, hanem az ókori Izrael életének és a Biblia kompozíciójának pontosabb megértését is szolgálja. Mi a feminista bibliaértelmezés? A feminista bibliaértelmezés alapvetően a nőkről szóló, vagy a nőket érintő kérdésekkel…

Megtalálni a történelmi Jézust
Megtalálni a történelmi Jézust
Beszélgetés John P. Meier biblikus professzorral

Kinek látták Jézust a kortársai? John P. Meier nagyszabású könyvsorozatának provokatív címe egyben válasz is a kérdésre: egy „marginális”, mellékes zsidónak. A Notre Dame University professzora az „A Marginal Jew: Rethinking the Historical Jesus” köteteiben minden eddiginél alaposabban és…

Életadó Szentföld
Életadó Szentföld
Beszélgetés padre Sergio Rotasperti biblikussal, zarándoklatvezetővel

Ön évek óta vezet zarándoklatokat a Szentföldre „Bibliával a kezében”. Mesélne erről? Számos módja van, hogy a Szentföldre menjünk. Az egyik legalapvetőbb módja, hogy „Jeruzsálemtől kezdve” (vö. Lk 24,47) megpróbáljuk megérteni a Bibliát. Amikor valaki újra rátalál a Szentírásra, máshogy…

#BibliaKultúra

#BibliaKultúra blogunk szakmai igényességű topikjaival értékes, ismeretbővítő tartalmakat közöl a bibliatudomány tárgyköréből. Rápillantunk arra a világra, amely látta megszületni a Bibliát - tabuk nélkül, közérthetően, a tudás megosztása és a „lifelong learning” jegyében.

Facebook oldaldoboz

Friss topikok

Címkék

süti beállítások módosítása