#BibliaKultúra

Szöveg mögött - Kövek alatt

Az istenek itala: bor az ókori Közel-Keleten és a mediterrán térségben
Az istenek itala: bor az ókori Közel-Keleten és a mediterrán térségben
Beszélgetés Joel Butler bormesterrel

A ciprusi Páfosz városának közelében felfedezett hellenisztikus mozaikok, amelyek Dionüszoszt, a bor istenét ábrázolják. A bor, a termékenység, a halhatatlanság és az istenség szimbóluma a legkedveltebb ital volt az ókori Közel-Keleten és a Földközi-tenger térségében. A bort gyakran említik a…

Milyen kapcsolat van Jób és Qohelet könyve között?
Milyen kapcsolat van Jób és Qohelet könyve között?
Ludger Schwienhorst-Schönberger biblikus professzor előadása

Jób és Qohelet könyve hasonló és mégis nagyon eltérő: tapasztalat a szenvedésről és a boldogságkereséről, külső és belső krízis, belső és külső megoldásokkal. Ludger Schwienhorst-Schönberger biblikus professzor kiváló előadása. Bevezetés Első pillantásra úgy tűnik, hogy Jób könyve és az…

Dávid történetének későbbi rétegei
Dávid történetének későbbi rétegei
Beszélgetés Israel Finkelsteinnel – 12. rész

Dávid király a Biblia egyik legérdekesebb és legfontosabb szereplője. A The Shmunis Foundation Family Conversation in the Archaeology and History of Ancient Israel új epizódjában Matthew J. Adams és Israel Finkelstein régészek folytatják beszélgetésüket Dávid történetéről. A lenyűgöző történetnek…

Dávid király nyomában
Dávid király nyomában
Beszélgetés Israel Finkelsteinnel – 11. rész

Dávid király katonákkal és zenészekkel övezve. Étienne Harding Bibliája (1109–1112).  Dávid az egyik legjelentősebb király a Bibliában. A The Shmunis Foundation Family Conversation in the Archaeology and History of Ancient Israel új epizódjában Matthew J. Adams és Israel Finkelstein régészek…

Pandémia és Biblia. Tűnődés Jób könyve alapján
Pandémia és Biblia. Tűnődés Jób könyve alapján
Dominic S. Irudayaraj biblikus professzor írása

Ilya Repin: Jób és barátai, 1869 Dominic S. Irudayaraj biblikus professzor “Pandemic and the Bible: A Papal Prelude and Some Job-an Ruminations” című tanulmánya Ferenc pápa egyik, a  válság és a választást (döntést) hangsúlyozó beszédének gondolatából indul ki és egy olyan inter(kon)textuális…

#BibliaKultúra

#BibliaKultúra blogunk szakmai igényességű topikjaival értékes, ismeretbővítő tartalmakat közöl a bibliatudomány tárgyköréből. Rápillantunk arra a világra, amely látta megszületni a Bibliát - tabuk nélkül, közérthetően, a tudás megosztása és a „lifelong learning” jegyében.

Facebook oldaldoboz

Friss topikok

Címkék

süti beállítások módosítása