#BibliaKultúra

Szöveg mögött - Kövek alatt

A szükséges apokrif
A szükséges apokrif
Beszélgetés Maria Nisiivel Bibliáról, teológiáról és irodalomról

Maria Nisii szerint a Biblia és az irodalom szorosan összefügg, hiszen a Szentírás maga is irodalmi mű. Bár egyre többen elemzik narratív szempontból a bibliai szövegeket, az akadémiai világban még mindig a történeti-kritikai megközelítés az uralkodó. Nisii úgy véli, hogy az irodalom segíthet jobban…

Jób könyve Aquinói Tamás szemével
Jób könyve Aquinói Tamás szemével
Prof. John Yocum írása Aquinói Tamás Jób könyvének kommentárjáról (1. rész)

Ilya Repin: Jób és barátai (1869) Forrás: Wikipedia. Aquinói Tamás a Jób könyvéhez írt kommentárjában azt vizsgálja, hogyan egyeztethető össze Isten gondviselése a világban tapasztalható igazságtalanságokkal. A középkori szellemóriás szerint Jób története valóságos, és a könyvben leírt…

A vaskor második időszaka: Omri dinasztiája (i. e. 880–840)
A vaskor második időszaka: Omri dinasztiája (i. e. 880–840)
Megiddó (Armageddon), „minden tell anyja” – Régészeti kurzus (6. rész)

Egy nyolcrészes régészeti kurzus során Israel Finkelstein és Matthew J. Adams régészek segítségével ismerhetjük meg Megiddó, az ókori Közel-Kelet egyik legfontosabb stratégiai központjának történetét és régészetét. Beszélgetésükben különösen a vaskor i. e. 10–9. századi eseményeire összpontosítanak,…

Facebook oldaldoboz

#BibliaKultúra

#BibliaKultúra blogunk szakmai igényességű topikjaival értékes, ismeretbővítő tartalmakat közöl a bibliatudomány tárgyköréből. Rápillantunk arra a világra, amely látta megszületni a Bibliát - tabuk nélkül, közérthetően, a tudás megosztása és a „lifelong learning” jegyében.

Friss topikok

süti beállítások módosítása