#BibliaKultúra

Szöveg mögött - Kövek alatt

Egy kölcsön különös feltételei egy ékírásos táblán
Egy kölcsön különös feltételei egy ékírásos táblán

A napokban Hadidban két ékírásos táblára bukkantak a régészek, amely a Kr. e. 7. századba vezet bennünket vissza és nem akármilyen feltételű kölcsönről tájékoztat. A mai Jeruzsálem és Tel Aviv között, egykor 50 hektáros területű dombon fekvő városban élő emberek többsége nem izraelita volt, hanem…

Miért eretnekség a Bibliát szó szerint értelmezni?
Miért eretnekség a Bibliát szó szerint értelmezni?
Beszélgetés John Shelby Sponggal

Beszélgetés a szerző Biblical Literalism: A Gentile Heresy című könyvéről. Aki kérdez: Candace Chellew-Hodge, baptista lelkész. Azt állítja, hogy a Biblia szó szerinti értelmezése pogány eretnekség. Mit jelent ez? Azt jelenti, hogy az evangéliumokat, különösen is Máté evangéliumát Jézusnak egy…

Özvegyek az Újszövetség korában
Özvegyek az Újszövetség korában

Bejegyezésünkben annak járunk utána, hogy milyen volt az özvegyek jogi és társadalmi háttere az Újszövetség kori Mediterráneumban. Vajon rászorulók voltak vagy erős, tehetős asszonyok? Bibliai kommentárokban, teológiai előadások és prédikációkban is gyakran szembesülünk azzal, hogy téves…

A nők oktatása és nyilvános szereplése az ókorban
A nők oktatása és nyilvános szereplése az ókorban
Iskolakezdés alkalmából

Bejegyzésünkben arra keressük a választ, hogy az ókorban a nők tényleg kevésbé voltak-e iskolázottak, mint a férfiak, illetve milyen lehetőségeik voltak a nyilvános szereplésre. Szabályok és kivételek Az oktatás kiváltság volt, így a tehetősebb családba született nők nagyobb eséllyel részesültek…

#BibliaKultúra

#BibliaKultúra blogunk szakmai igényességű topikjaival értékes, ismeretbővítő tartalmakat közöl a bibliatudomány tárgyköréből. Rápillantunk arra a világra, amely látta megszületni a Bibliát - tabuk nélkül, közérthetően, a tudás megosztása és a „lifelong learning” jegyében.

Facebook oldaldoboz

Friss topikok

Címkék

süti beállítások módosítása